Ders Videoları, Video konu anlatımı
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Fizik Nedir Konu Anlatımı Görüntülü Akademi

Öne Çıkan
Reklamlar

Yükleniyor...

Reklamlar

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Sercan Yıldız - Kategori: 9. Sınıf Fizik Fizik
578 İzlenme

Açıklama

Elektromanyetizma, elektriksel yükün varlığını, bu yükün akışından kaynaklanan olayları, manyetik maddelerin özelliklerini inceler. Yüksek hızla seyahat edebilen manyetik raylı trenler, elektromanyetizmadaki ilerlemeler sayesinde gerçekleştirilmiştir. Optik, ışığın davranışlarını inceler. Örneğin optiğin incelediği yansıma ve kırılma, günlük hayatta çıplak gözle gözlenebilen ışık olaylarıdır. Optikteki gelişmelerle birlikte dürbün, teleskop gibi teknolojik cihazlar üretilerek evren ile ilgili daha çok bilgiye ulaşılmıştır. Işığın fiber optik kablolar içerisinde aktarılması iletişimde çığır açmıştır. Termodinamik, ısı enerjisiyle ve ilgili olaylarla ilgilenir. Sistemlerin enerji alışverişini ve enerjinin madde içerisinde nasıl yayıldığını açıklamaya çalışır.

Fizik Nedir konusu 9. sınıf fizik müfredatında yer almaktadır. Bu ders anlatımı videosu Görüntülü Akademi Yayınları tarafından hazırlanmıştır.

Yorum Yazın

Yorumlar

  • Sercan Yıldız Banned Ekleme Tarihi Soru: Özdeş K, L, M lambaları ile 1 ve 2 numaralı diyotlarla kurulu devrede 1 numaralı diyot ters çevrilirse,
    I. Sadece K lambası söner.
    ll. M nin parlaklığı artar.
    lll. L ve M eşit parlaklıkta yanar.
    yargılarından hangileri yanlıştır?
RSS